Gecikme Bedeli İşlemleri

 

  • 03.08.2023 tarih ve 2023/99 sayılı Senato Kararı ile kabul edilen Türk-Alman Üniversitesi Kütüphane Hizmetleri Yönergesi’ne göre ödünç süresi geçmiş kitaplar için gecikme bedeli alınmasına karar verilmiştir. 10 Ekim 2023 tarihi itibariyle ödünç alınan kitaplardan iadesi süresi gecikenler için gün başına 1 TL gecikme bedeli uygulanacaktır. 
  • Kullanıcılarımız üzerinde gecikme cezası bulunup bulunmadığını https://kutuphane.tau.edu.tr/ bağlantısında Kütüphane Hesabıma giriş yaparak ''Üye işlemleri - Ödünç / İade - Üzerimdekiler'' sekmesinden kontrol edebilirler.
  • Kullanıcılarımız üzerindeki yayınların gecikme durumuna düşmeden uzatma işlemi yapabilmeleri için yine Kütüphane Hesabım ''Üye işlemleri - Ödünç / İade - Üzerimdekiler'' kısmından ödünç alınan her kitap için iade süresine 5 gün kala 1 kere yapabilirler. Uzatma işlemi ile birlikte kullanıcılar ait olduğu kullanıcı statüsündeki gün kadar ek ödünç süresi tanınmış olur. Bu sürelere Türk-Alman Üniversitesi Kütüphane Hizmetleri Yönergesi üzerinden ulaşabilirsiniz.
  • Gecikme bedeli ödenmeden ve geciken kitaplar iade edilmeden ödünç hizmetlerinden yararlanılamaz.
  • Gecikme bedeli ödemeleri Mevlüde Genç Kütüphanesi bankosunda Belbim Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri tarafından sağlanan pos cihazına yalnızca İstanbul Kart ile yapılabilecektir.