Referans Yönetim Araçları

Mendeley Kullanım kılavuzu
Mendeley Institutional Edition (Mendeley Kurumsal Sürüm) bir referans yazılımı ve akademik sosyal ağdır. Mendeley ile araştırma yapabilir, çalışmalarınızı sergileyebilir ve dünya genelinde beş milyondan fazla Mendeley kullanıcısı ile kendi alanınızda bağlantı ve işbirliği yapabilirsiniz.

Mendeley Kurumsal Sürüm için öncelikle;

1-    https://www.mendeley.com/ adresinden ‘’create a free account’’ ile bir hesap oluşturulması gerekmektedir. Herhangi uzantılı e-mail ile hesap oluşturabilir fakat Türk-Alman Üniversitesi Kurumsal Sürüm (MIE) için tau.edu.tr uzantılı kurumsal e-mail adresi gerekmektedir.

2-    Masaüstü için https://www.mendeley.com/ alanında işletim sistemine uygun; Mac, Windows, Linux, Android indirilir. Masaüstü uygulaması Web uygulaması ile senkronize çalışmaktadır.

5 GB kişisel kütüphane alanı, 20 GB kütüphane paylaşım alanı, 25 kişilik ve sınırsız grup oluşturma gibi imkanlar sunanMendeley Kurumsal Sürüm için (https://goo.gl/RDCfWJ) Türk-Alman Üniversitesi/Türkisch-Deutsch Universität grubuna üye olmanız gerekmektedir.